Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca la inceput de an universitar 2013/2014!

universitatea tehnica din cluj-napoca la inceput de an universitar 2013/2014!

Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca îşi deschide luni, 30 septembrie, porţile pentru anul universitar 2013 – 2014, în cele 13 facultăţi care îşi aşteaptă studenţii în cadrul festivităţilor de deschidere. Bobocii anului I se vor bucura, în premieră anul acesta, de o săptămână întreagă dedicată lor - Săptămâna Bobocilor. Oficiul de Consiliere şi Orientare în Carieră din cadrul universităţii, alături de organizaţiile studenţeşti, îi vor primi pe studenţii anului I, în scopul inițierii, printr-o multitudine de activităţi ce le sunt adresate, în ceea ce înseamnă viaţa în universitate, campus şi oraş. Noul an universitar începe în Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca cu o confirmare a calităţii procesului educaţional și de cercetare, prin ceremonia de primire a calificativului ”Grad de încredere ridicat” obţinut în urma evaluării instituţionale efectuate recent de ARACIS. Procesul de admitere 2013, prin diversitatea programelor de studii şi dinamica concurenţei, a confirmat încă odată statutul de universitate care răspunde atât prezentului cât, mai ales, viitorului. Prin calitatea serviciilor educaţionale şi produsul acestora – absolvenţii – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca își confirmă contribuția la dezvoltarea regională și naţională, continuând afirmarea pe plan internaţional.

Noutati